Pompy ciepła

Zajmujemy się instalacją i serwisowaniem pomp ciepła typu powietrze-powietrze, które uchodzą za najbardziej przyjazne środowisku rozwiązanie z zakresu systemów grzewczych. Ze względu na to, iż dla wielu osób są mało znane, z chęcią doradzamy, które z urządzeń warto wybrać, a także przedstawiamy konkretne możliwości montażowe. Decydując się na współpracę z Sunclim otrzymasz więc kompleksowe wsparcie na każdym etapie, zaczynając od podjęcia decyzji, a kończą na serwisie Twojego urządzenia.

Zastanawiasz się, dlaczego warto sięgnąć właśnie po pompy ciepła? Stanowią one jedno z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w branży grzewczej. Jako źródło ciepła wykorzystują bowiem naturalne, odnawialne źródła energii, takie jak ziemia lub powietrze. Sunclim poleca w szczególności pompy typu powietrze-powietrze, które cechują się prostotą budowy, łatwością obsługi i wydajnością pracy.

Co równie ważne, pompy powietrze-powietrze w porównaniu do innych modeli odznaczają się małymi wymaganiami technicznymi, dzięki czemu mogą zostać zainstalowane praktycznie w każdym budynku. Ich łatwy montaż oznacza jednocześnie niższe koszty inwestycyjne, które szybciej się zwracają.

Jedną z największych korzyści, jaka płynie z użytkowania pompy ciepła, jest zoptymalizowanie lub obniżenie kosztów energii, ponoszonych na ogrzewanie. To inwestycja, która pozwala na wykorzystanie ciepła z naturalnego źródła w celu ogrzewania budynku. Doskonale sprawdza się między innymi we współpracy z podłogowym system ogrzewania. Latem wspomaga także pracę układu klimatyzacji, dbając o utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń i gwarantując mieszkańcom najwyższy komfort.

Niektóre modele pomp ciepła dostosowane są także do ogrzewania wody użytkowej, dzięki czemu pozwalają na jeszcze większe obniżenie codziennych kosztów utrzymania budynku. Doskonale sprawdzają się zarówno w domach prywatnych, jak i przedsiębiorstwach, którym pomagają w redukcji wydatków, a także optymalizują je pod kątem wymagań ekologicznych.

Jak pracują polecane przez nas pompy powietrze-powietrze?

Sunclim specjalizuje się w instalacji pomp ciepła typu powietrze-powietrze. Ich zasada działania opiera się na pracy jednostki zewnętrznej, która może znajdować się bezpośrednio na ścianie budynku, jak również na tarasie czy w ogrodzie. Odbiera ciepło z otoczenia, a następnie wdmuchuje je do wnętrza budynku i przekazuje do jednostki wewnętrznej, ogrzewającej pomieszczenie. Układ może działać także w przeciwnym kierunku, zapewniając chłodzenie.

Pompy powietrze-powietrze doskonale sprawdzają się w budynkach nowych, ale mogą zostać zamontowane także w odnawianych, starszych domach. Są odpowiednie do budownictwa wielorodzinnego i przemysłowego. Dostosowują się przy tym do każdego rodzaju pomieszczenia.

Warto wiedzieć, iż pompy powietrze-powietrze pracują również w warunkach zimowych. Najnowsze modele z linii Daikin Optimised Heating mogą pracować nawet w temperaturze -250C. Należy jednak mieć na uwadze, iż przy niższych temperaturach otoczenia pompy zużywają więcej energii elektrycznej, a ich wydajność, o ile nie są do nich dostosowane, zaczyna spadać. Dlatego doradzamy wybór jedynie z polecanych przez nas modeli od zaufanych dostawców, co pozwoli uniknąć nieoczekiwanych wzrostów kosztów utrzymania.

Zadbaj o swój komfort

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz nieustannemu doskonaleniu się w naszej branży zapewniamy optymalne rozwiązania z zakresu klimatyzacji, pomp ciepła i instalacji hydraulicznych.

Skontaktuj się z nami